Dzień Kobiet 11.03.2013


    11 marca w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które zorganizowali wspólnie poseł na Sejm RP Genowefa Tokarska oraz burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Spotkanie, które rozpoczęło się w poniedziałkowe popołudnie, poświęcone było najważniejszym kwestiom: zdrowia, profilaktyki, która może uratować życie: - Kobieta to ta część rodziny, która nadaje ton życiu rodzinnemu, a jej zdrowie i życie to niewzykle istotne kwestie, dlatego też jeszcze jako wojewoda zainicjowałam akcję pod hasłem "Kobiety kobietom". Zrodziła sie ona dokładnie 8 marca 2009r. Akcja poświęcona była przekonywaniu kobiet do badań profilaktycznych które niestety nie są zbyt często praktykowane, a przecież mogą uratować nie jedno życie - mówiła Genowefa Tokarska.
W spotkaniu uczestniczyła także dr n. med. Elżbieta Rodecka - Gustaw, kierownik Ośrodka Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia im. Jana z Dukli w Lublinie. Mówiła o Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem.
Poniedziałkowe spotkanie to także roztrzygnięcie plebiscytu na "Kobiętę Roku Powiatu Biłgorajskiego", zorganizowane przez NOWĄ Gazetę Biłgorajską. Wszystkim 14 zgromadzonym paniom, w tym pani Alicji Czarnej gratulacje i życzenia złozyli starosta powiatu biłgorajskiego Marian Tokarski oraz burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Na zakończenie wieczoru wystąpili aktorzy z Zespołu Teatralnego Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, którzy zaprezentowali spektakl "Blaszany Kubek".
Projekt i wykonanie: WebVisage
Alicja - Centrum Turystyki Wiejskiej
Gliny 7
23-415 Księżpol
tel.: 84 641 69 85
tel. kom.: 603 220 999