IV Lubelski Kiermasz Turystyczny


     26-28 kwietnia br. na Starym Mieście w Lublinie odbył się Kiermasz Turystyczny. To jedna z największych tego typu imprez w regionie. Na kiermaszu nie zbrakło biłgorajskiego akcentu w postaci prezentacji gospodarstw z naszego powiatu.
Impreza zorganizowana była przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie. Było to jedno z większych wydarzeń promujących turystykę w województwie. Kiermaszowi towarzyszyły występy muzyczne, pokazy taneczne, konkursy wiedzy o Lublinie i regionie z cennymi nagrodami, pokazy turystyki konnej oraz animacje dla dzieci.
W Lublinie zaprezentowały się także gospodarstwa agroturystyczne skupione w Partnerstwie “Łączy nas Tanew i Puszcza Solska”. Stoisko przygotowane przez członków Partnerstwa cieszyło się dużym zainteresowaniem gości Kiermaszu. – Sporo osób przewinęło się przez Kiermasz Turystyczny pierwszego dnia, gdyż była ładna pogoda. Były osoby, które chciały pooglądać i popróbować, ale było też sporo zwiedzających zainteresowaną ofertą naszych gospodarstw. Przydały się nawet foldery reklamowe w języku angielskim - mówi w rozmowie z NOWą Alicja Czarna, właścicielka Centrum Turystyki Wiejskiej “Alicja” w Glinach. Zaznacza, że furorę podczas Kiermaszu zrobiły biłgorajskie potrawy regionalnem.in. pieróg i żurawinówka.
Lubelski Kiermasz Turystyczny to jedno z największych wydarzeń o charakterze turystycznym i promocyjnym w województwie lubelskim. Podczas imprezy wystawcy mieli możliwość nie tylko zaprezentowania swojej oferty turystycznej, ale także prowadzenia sprzedaży. Dzięki plenerowej formie mieszkańcy Lublina, województwa lubelskiego oraz goście zainteresowani turystyką, kulturą i kulinariami, mogli poznać wiele ciekawych miejsc i tradycyjnych smaków naszego regionu.




Projekt i wykonanie: WebVisage
Alicja - Centrum Turystyki Wiejskiej
Gliny 7
23-415 Księżpol
tel.: 84 641 69 85
tel. kom.: 603 220 999