Kongres Kobiet Lubelszczyzny


V Kongres Kobiet Lubelszczyzny odbył się w lubelskim Parku Naukowo Technologicznym. Wzięło w nim udział także Centrum Turystyki Wiejskiej "Alicja" z Glin", prezentując nalewki biłgorajskie.

V Kongres Kobiet Lubelszczyzny odbył się w lubelskim Parku Naukowo Technologicznym 11 października. Wzięło w nim udział kilkaset osób i były to nie tylko kobiety. Dyskutowano m.in. o roli kobiet w kulturze. Podczas imprezy można było skorzystać z porad wizażystek czy ekspertów z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Po południu na Kongresie gościł minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. Specjalnym gościem była także Henryka Strojnowska, była wicewojewoda lubelski.

Szczególny nacisk podczas Kongresu kładziono na zbliżające się wybory samorządowe. Postulowano, aby więcej kobiet brało w nich udział jako kandydatki do rad miast, gmin, powiatów oraz do sejmiku wojewódzkiego. Zorganizowano specjalny pokaz mody, w którym udział wzięły właśnie kobiety ubiegające się o mandaty.

Centrum Turystyki Wiejskiej "Alicja" z Glin na swoim stoisku prezentowało nalewki biłgorajskie. Wszystkim uczestniczkom Kongresu smakowały pyszne trunki, a w szczególności żurawinówka, która jest tradycyjnym produktem powiatu biłgorajskiego.
Projekt i wykonanie: WebVisage
Alicja - Centrum Turystyki Wiejskiej
Gliny 7
23-415 Księżpol
tel.: 84 641 69 85
tel. kom.: 603 220 999