Pełna lista aktualności

Wyświetlono rezultaty 7-12 z 20.
25
styczeń
2015
Bal karnawałowy i atrakcyjne nagrody u Alicji

Bal karnawałowy i atrakcyjne nagrody u Alicji

24 stycznia w Centrum Turystyki Wiejskiej "Alicja" w Glinach odbył się bal karnawałowy. Podczas imprezy swój finał miał także konkurs dla nowożeńców, w którym zwycięzcami zostali Katarzyna i Marcin Głód.

 

więcej


22
styczeń
2015
Żurawinówka w mediach

Żurawinówka w mediach

Żurawinówka biłgorajska pani Alicji Czarnej z Glin zdobywa coraz większą popularność wśród koneserów nalewek. Historią pochodzenia tego szlachetnego trunku zainteresowały się lubelskie i biłgorajskie media.

Artykuły o żurawinówce ukazały się w Kurierze Lubelskim, Tygodniku Zamojskim, Kronice Tygodnia, w NOWej Gazecie Biłgorajskiej oraz na portalach internetowych bilgoraj.com.pl i bilgorajska.pl.

 

 

więcej


11
grudzień
2014
Uczą się od nas agroturystyki

Uczą się od nas agroturystyki

W tym roku gościliśmy osoby zainteresowane założeniem i prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego. W naszym gospodarstwie gościliśmy uczestników trzech grup szkoleniowych z zakresu agroturystyki.

Odwiedziła nas grupa z Lublina ze szkolenia "Agroturystyka z obsługą klienta". Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Były także dwie grupy kursantów ze szkolenia w ramach projektu "Celuj w Pracę" realizowanego na terenie województwa lubelskiego przez Fundację Instytut Rozwoju Zasobów Ludzkich w Lublinie.

 

więcej


17
listopad
2014
Mamy banderole!

Mamy banderole!

Po długich staraniach nasze gospodarstwo pozyskało zezwolenie na sprzedaż nalewek! Centrum Turystyki Wiejskiej "Alicja" z Glin, jako nieliczny producent nalewek w Polsce, posiada własne banderole i może legalnie wprowadzać nalewki do obrotu.

Formalności trwały ponad rok, co wymagało wielkiej determinacji od właścicielki gospodarstwa agroturystycznego p. Alicji Czarnej. Teraz nasze gospodarstwo ma powody do zadowolenia. Pierwszą otrzymaną z Urzędu Celnego banderolę przykleił sam marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski. Symboliczna uroczystość miała miejsce podczas Gali produktu Tradycyjnego, która odbyła się 13 listopada w Lublinie.

 

więcej


14
listopad
2014
Żurawinówka w kulinarnym przewodniku Lubelszczyzny

Żurawinówka w kulinarnym przewodniku Lubelszczyzny

Żurawinówka biłgorajska znalazła się w najnowszej publikacji promującej produkty tradycyjne województwa lubelskiego. Na stronie 211 przewodnika kulinarnego "W krainie lubelskich produktów tradycyjnych" możemy zapoznać się z opisem nalewki, jej pochodzeniem i metodami wytwarzania.

Zapraszamy do lektury. Link do strony:

 http://www.lubelskie.pl/img/userfiles/files/PDF/Rolnictwo/2014/produkty2014.pdf

więcej


13
listopad
2014
Laur Promocyjny dla żurawinówki biłgorajskiej

Laur Promocyjny dla żurawinówki biłgorajskiej

Nagroda „Laur promocyjny” dla żurawinówki biłgorajskiej została wręczona podczas Gali Produktu Regionalnego, która miała miejsce w Sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Odebrała ją Alicja Czarna, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego w Glinach. To dzięki jej staraniom nalewka została wpisana na ministerialną Listę Produktów Tradycyjnych. Podstawą wpisu produktu na Listę jest jakość i wyjątkowe właściwości wynikające ze stosowania tradycyjnych metod produkcji oraz wytwarzanie produktu co najmniej od 25 lat. Żurawinówka biłgorajska jako trzeci produkt z powiatu biłgorajskiego promuje dobrą żywność województwa lubelskiego w kraju i za granicą.

więcej


Projekt i wykonanie: WebVisage
Alicja - Centrum Turystyki Wiejskiej
Gliny 7
23-415 Księżpol
tel.: 84 641 69 85
tel. kom.: 603 220 999