Promujemy produkty regionalne

17
luty
2015
Promujemy produkty regionalne

Wydarzenie miało miejsce 17 lutego w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Producenci produktów tradycyjnych i regionalnych spotkali się, aby powołać lubelski oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego. Przyświecało im hasło „w grupie siła”. Nowo powołana organizacja będzie promować lubelskie produkty w kraju i za granicą. Zaplanowano już pierwsze działania. Jednym z efektów stworzenia regionalnej izby ma być m.in. utworzenie stałego punktu sprzedaży regionalnych produktów.

Województwo lubelskie ma czym się chwalić. Na specjalnej liście produktów tradycyjnych, prowadzonej przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, są już 134 regionalne lubelskie specjały. Wśród nich takie rarytasy jak cebularz lubelski czy piernik żydowski. Nasz powiat, obok pieroga biłgorajskiego, oleju lnianego i zupy cebulowej, reprezentuje żurawinówka biłgorajska wytwarzana w Glinach przez Alicję Czarną.

Informacje o powołaniu lubelskiego oddziału Izby wyemitowała Panorama Lubelska w audycji „Smaczna promocja. Z myślą o regionalnych produktach”.  Relację ze spotkania można obejrzeć na stronie TVP Lublin pod adresem http://lublin.tvp.pl/18901489/smaczna-promocja-z-mysla-o-regionalnych-produktach. 


Zobacz pełną listę aktualności

Projekt i wykonanie: WebVisage
Alicja - Centrum Turystyki Wiejskiej
Gliny 7
23-415 Księżpol
tel.: 84 641 69 85
tel. kom.: 603 220 999