Nasze gospodarstwo wyróżnione przez Wicepremiera Janusza Piechocińskiego

20
marzec
2015
Nasze gospodarstwo wyróżnione przez Wicepremiera Janusza Piechocińskiego

Właścicielka Centrum Turystyki Wiejskiej "Alicja" pani Alicja Czarna została zaproszona na konferencję "być kobietą" z udziałem wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Minister Gospodarki spotkał się z przedsiębiorczymi kobietami 20 marca 2015 roku w Warszawie.

Kobiety w Polsce z dużym powodzeniem prowadzą biznes i odnoszą na tym polu sukcesy, które z kolei pozytywnie przekładają się na konkurencyjność naszego rynku – powiedział wicepremier Janusz Piechociński podczas spotkania.

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę, że kobiety coraz częściej zostają właścicielkami małych i średnich firm, które są filarem polskiej gospodarki. – Kobiety wykazują się doskonałymi cechami przedsiębiorczymi, które pozwalają skutecznie przełamywać społeczne bariery i aktywnie uczestniczyć w procesach gospodarczych – dodał.

Podkreślił również, że Ministerstwo Gospodarki podejmuje szereg inicjatyw, których celem jest poprawa otoczenia prawnego polskiej przedsiębiorczości. – Nasze działania ukierunkowane są na ograniczanie barier administracyjno-biurokratycznych. Tworzymy prawo, które pozwala rozwijać a nie blokować rozwój przedsiębiorczości – podkreślił. 

W trakcie konferencji przewidziano rozmowę panelową z udziałem trzech przedsiębiorczych kobiet: prezes zarządu Grupy TRIP Małgorzaty Chechlińskiej, mezzosopranistki Alicji Węgorzewskiej oraz dziennikarki telewizyjnej Joanny Racewicz. 

Spotkanie w Ministerstwie Gospodarki było okazja nie tylko do rozmów o biznesie. Bizneswoman podzieliły się doświadczeniami biznesowymi, opowiedziały o swojej drodze do sukcesu a także o problemach, z jakimi musiały zmagać się w życiu i pracy zawodowej.

 


Zobacz pełną listę aktualności

Projekt i wykonanie: WebVisage
Alicja - Centrum Turystyki Wiejskiej
Gliny 7
23-415 Księżpol
tel.: 84 641 69 85
tel. kom.: 603 220 999